Описание
Головне
«Зелена зупинка» – це зупинка громадського транспорту, на даху якої ростуть рослини та розміщена сонячна панель, завдяки якій тут можна зарядити свій гаджет.
Share
Історія
На заміну громіздким конструкціям, під якими чекали автобусів наші батьки, приходить «Зелена зупинка»!
«Зелена зупинка» відрізняється від типових сучасних зупинок, покритих пластиком і рекламою. Вона красива, практична, та не завдає шкоди довкіллю. Тут можна сховатися від дощу чи сонця, комфортно розміститися із книгою або планшетом та не боятися, що пристрій розрядиться у непідходящий момент, адже зупинка обладнана розеткою, від якої його можна зарядити.
Екологічність «Зеленої зупинки»
«Зелена зупинка» створюється людьми та для людей, які дбають про довкілля. Відомо, що 60 квадратних сантиметрів зелених насаджень можуть впродовж року забезпечувати киснем одну людину.
Дахи споруд, які засаджені рослинами, можуть стати прекрасним рішенням для поліпшення якості повітря в містах.
Ми пропонуємо почати з малого, щоб з часом зробити «Зелені зупинки» звичною практикою для українських міст.
Соціальність «Зеленої зупинки»
«Зелена зупинка» створюється для людей, які не мають власного автомобіля чи надають перевагу громадським видам транспорту, але звикли до певного рівня зручності. Це студенти та молодь, прогресивні мешканці міста, які не бажають забруднювати наше і без того переобтяжене хімікатами повітря. Це люди, які обирають для пересування маршрутні таксі, тролейбуси та трамваї. Їхній час дорогоцінний, тому «Зелена зупинка» дозволяє раціонально використовувати хвилини, які вони витрачають на пересування містом та очікування транспорту.
Ці люди приділяють багато часу саморозвитку, тому «Зелена зупинка» буде обладнана інформаційним стендом, на якому можна дізнатися більше про технологію утеплення дахів рослинами й організацію зелених зон в містах за рахунок площі крівель будинків.
Мета
А ще в «Зеленої зупинки» є мета, Велика і Світла: зробити так, щоб мешканці міст почали використовувати альтернативні джерела енергії в побуті, а підприємці впроваджувати їх на виробництві. Тому вона стоятиме у центрі міста і всім своїм виглядом демонструватиме, що енергія Сонця – це реальність і її вистачить на всіх; що дах, на якому ростуть рослини - це не лише закинуті будівлі, а й сучасні архітектурні форми.
Команда та історія проекту
«Зелену зупинку» створюють волонтери: координатор, член ГО «Екоклуб» Дмитро Сакалюк (Рівне), архітектор Андрій Шевчук (Рівне), ландшафтний дизайнер Роман Пархомець (Рівне), член «Екоклубу» Ілля Єременко (Рівне), відповідальна за зв'язки з громадськістю Юлія Ковальчук (Рівне), активістка платформи «Зеленька» Марічка Сидорук (Рівне), натхненниця і ментор, очільниця «Української молодіжної кліматичної асоціації» Інна Дацюк (Київ), ментор, очільниця руху «350.org» в країнах Східної Європи Юлія Маклюк (Київ).
Команда «Зеленої зупинки» придумала цей проект у березні 2014-го, на тренінгу «Української молодіжної кліматичної асоціації». Тоді хотілося створити зелену зону на даху обласної бібліотеки Рівного. Проте кошторис ремонту протікаючого даху бібліотеки та продовження ліфтової шахти був дуже великим. Тому було вирішено створити щось менш габаритне, але таке ж наочне. Так виникла ідея «Зеленої зупинки».
Перша «Зелена зупинка» буде побудована у Рівному, але ми розраховуємо на повторення ідеї у інших містах та розвиток мережі «Зелених зупинок». Наразі, є охочі реалізувати аналогічні проекти в Луцьку, Львові та Сумах. Усім активістам, які схочуть побудувати власну «Зелену зупинку» ми надамо усі необхідні зразки документів, архітектурний проект та особисту консультацію. Що вже зроблено для «Зеленої зупинки»: - архітектурний проект; - кошторис робіт; - дозвіл на встановлення;
Найголовніше чого зараз потребує «Зелена зупинка» - це кошти. Частину необхідної суми виділила прогр