Описание
Київ розпочинає свою історію з середини 9 століття. За весь час свого існування Київ був столицею Київської Русі, зазнав багатьох руйнівних нападів, його намагалися завоювати монголо-татари, підкорити Польсько-Литовська держава. Після об’єднання країни та Росії, починаючи з 1708 року, Київ став центром Київської губернії, а в радянський період – столицею УРСР, зараз Київ є столицею України – незалежної держави.
Колись Київ вважався найзеленішим містом світу – так багато було в ньому парків, скверів та зелених насаджень. Зараз місто, нажаль, стрімко втрачає колишню славу. Загальна площа Києва складає 836 кв.км, забудовано з них біля 43%, и мабуть це спонукає до активної вирубки зелених насаджень, та нераціональному будівництву. Не лише кияни люблять та захоплюються своїм рідним містом. Практично кожен, хто хоч один раз побував у Києві, збереже про нього найтепліші спогади, та буде розповідати знайомим про круті зелені схили Дніпра; про панораму Києва з численними золотими куполами, мостами через Дніпро; про квітучі каштани на Хрещатику та колориті Андріївського узвозу. Хотілося б, щоб історична частина Києва залишалася недоторканою, щоб зберігся той дух живої історії, який можна відчути в Софіївському соборі, в Михайлівському соборі, на кожній з старих брукованих вуличок Києва. Стоячи на Володимирській гірці, можна пригадати, що саме тут більш ніж тисячу років тому князь Володимир розпочав хрещення Київської Русі. Унікальність усіх історичних пам’яток Києва в тому, що всі вони сприймаються не як музейні експонати, що ніяк не зв’язані з сьогоденням. А як живі свідки минулого, безпосередні учасники подій давнини, які без пафосу та зверхності розповідають нам свої історії.
В Києві зосереджена велика кількість промислових підприємств, фінансових структур, тут знаходяться головні наукові організації України та найпрестижніші освітні заклади. Але мандрівникам навряд чи знадобиться такого роду інформація. Більш корисними буде розповідь про пам’ятки, цікаві місця, розважальні центри та магазини Києва, про театри та музеї столиці України, а також про готелі в Києві, які дають притулок всім, хто приїздить в столицю України.
Готелі Києва запропонують кожному приїжджому умови проживання та набір послуг відповідно з його запитами та матеріальним станом. Велика кількість готелів Києва (від демократичних 3-х зіркових до висококласних готелів 5 зірок) зосереджені в центрі міста. З числа готелів, котрі вирізняються максимально вигідним розташуванням, можна назвати готелі: Україна, Хрещатик. Русь, Прем’єр Палас, Опера. Якщо вам не вдалося забронювати готель в центрі Києва – не варто засмучуватися, тому що більшість київських готелів знаходиться в безпосередній близькості від станцій метро та зупинок громадського транспорту, а це дозволяє за нетривалий проміжок часу дістатися в будь-яке місце Києва. Варто завважити, що пам’ятки та умові для відпочинку є майже в кожному районі Києва.
Одна з найвідоміших пам’яток Києва, місце паломництва віруючих та туристів, є Києво-Печерська Свято-Успенська Лавра. Протягом багатьох віків Києво-Печерська Лавра була духовним та культурним центром, осередком освіти. В різні періоди свого існування, Лавра знаходилася на межі знищення, як і багато християнських пам’яток в Києві, але зараз – це державний заповідник, на території якого знаходяться прадавні печери, церкви, а також велика кількість музеїв.
Навіть якщо ви не належите до шанувальників театрального мистецтва, варто відвідати київський Оперний театр. Цінувальники опери та балету отримають задоволення від музики, вокалу, хореографії, а іншим обов’язково сподобаються і чудові декорації, багаті інтер’ери вестибюлів, фойє, широкі мармурові сходи та величезні дзеркала. Далеко за межами України відомі також київський драматичний театр ім. Франка, та театр російської драми ім. Лесі Українки.
Якщо ви маєте достатньо часу для знайомства з Києвом, можна витратити його на оглядання київських музеїв. Музей українського декоративн